Fashion

شیک‌ پوش‌ترین خرس جهان

او مرد تناقض‌هاست. معصوم و پیچیده، نرم و زیبا و اسباب بازی مورد علاقه‌ی بسیاری از بچه‌ها.
او در حال صحبت و هم‌ نشینی با بسیاری از افراد معروف دیده شده است، روزنامه‌های زیادی در خصوصش یادداشت‌هایی به چاپ رسانده‌اند و حتی نقش‌ مهمی در شکل‌ گیری کاور یکی از موسیقی‌های هیپ هاپ داشته است.او کسی نیست جز خرس پولو!

در ادامه، داستان این خرس را بخوانید:

‏‌‎این داستان با شروع فعالیت برند پولو شروع نشد، بلکه در سال ۱۹۰۲ و درست در زمانی که تئودور روزولت رئیس جمهور امریکا در می‌سی‌سی‌پی به شکار رفته بود، آغاز شد.
‏‌‎روز به انتها رسید اما روزولت نتوانست حیوانی شکار کند. همراهان وی تصمیم گرفتند تا خرسی را به درخت ببندند تا رئیس جمهور به آن شلیک کند، اما وی این رفتار را ناجوانمردانه خواند.
‏‌‎پس از این اتفاق واشنگتن پست، کاریکاتوری را به تصویر کشید که در آن رئیس جمهور زندگی خرسی را نجات داد.

در پی آن، بسیاری از سازندگان عروسک، خرس‌های عروسکی زیادی را به یاد او نامگذاری کردند. یکی از این سازندگان عروسک، مردی آلمانی به نام ریچارد اِستیف بود که امروز نیز پس از سال ها یکی از معروف‌ ترین سازندگان خرس‌های عروسکی به شمار می رود.

جری لاورن، برادر رلف لاورن، که به عنوان یکی از برترین طراحان مد شناخته می‌شود، یکی از گرد‌آورندگان کلکسیون خرس‌های عروسکی استیف به شمار می‌رود. وی صاحب مجموعه‌ای متشکل از ۳۰ تا ۴۰ خرس می‌باشد و ۶ خرس را نیز روی تخت خود نگهداری می‌کند.

‏‌‎در سال ۱۹۹۰ و در روز تولد جری، همکارانش برگرفته از کلکسیون وی یکی از خرس‌های عروسکی استیف را خریداری کردند و لباس‌هایی همچون لباس‌های جری به تن آن کردند. (پیراهن آبی، کرواتی شطرنجی و ژاکتی بافت)

‏‌‎از آن زمان به بعد این کار به یک رسم تبدیل شد و هر ساله رلف و جری یک خرس استیف هدیه می‌گیرند. این خرس‌ها لباس ‌هایی الهام گرفته از لباس‌های برند رَلف لاورِن بر تن دارند که در همان کارخانه دوخته شده‌اند.

‏‌‎
در سال ۱۹۹۱، خرس‌های عروسکی پولو به دو صورت در دسترس بودند.
‏‌‎شکل اول، خرس‌های عروسکی بودند که توسط شرکت استیف ساخته می‌شدند و از ابتدا نیز مورد استقبال قرار گرفته بودند.

خرس عروسکی، در ابتدا با نام “preppy bear” نام گذاری شد. اختصاصاً به طور محدود ۲۰۰ خرس، برای گل سرسبد فروشگاه های خیابان مدیسون تولید شد که تمام آن در یک آخر هفته به فروش رسید.
خرس ها با همکاری شرکت اسباب بازی و کلکسیون ریچارد استیف تولید شده بودند. طراح معروف آلمانی که در سال ۱۹۳۹ درگذشت، او یکی از سازندگان اسباب بازی اصلی در پیشرفت خرس عروسکی teddy در دهه اول ۱۹۰۰ بود.

‏‌‎دومین شکل، نمادی از این خرس‌ها بود که در نهایت روی محصولات و لباس‌های رَلف نقش بست.از جمله لباس ها و لوازم جانبی، تی شرت ها، پیراهن ها، کت های جین و کراوات ها…

سالِ بعد، ژاکت خرس پولو برای اولین بار عرضه شد، که می توان گفت محبوب ترین محصول از تمامی محصولات polo bear است.

تصویر بالا، اولین ژاکت خرس پولو را نشان می داد که ژاکت بافتنی پرچم معروف رالف لاورن آمریکایی را پوشیده بود و آن را به رنگ قرمز یا سرمه ای به فروش می رساند. نسخه فروخته شده امروز به طور اختصاصی “ژاکت خرس پولو آیکونیک” لقب گرفته است.
یک ژاکت دیگر با “خرس گلف باز که یک جلیقه ژاکتی گره ای با بافت Fair isle” به تن دارد؛ وجود دارد، که طراحان آن را مجلل ترین خرسی می دانند که تولید کرده اند.

در طول دهه 90، خرس پولو در تبلیغات چاپ ملی ظاهر می شد و همه چیز را می پوشید، از یونیفرم راه راه گرفته تا پیراهن کلاسیک آکسفورد رالف لورن با ژاکت دور گردنش. او “خوش پوش ترین خرس دنیا ” نامیده شده است. لباس و لوازم خرس پولو به تختخواب، کلاه، جوراب و موارد دیگر گسترش یافت. آن ها سرانجام یک خرس ماده الهام گرفته از چهره ی “نائومی کمپیل” در فشن شو بهار ۱۹۹۷ معرفی کردند .

تا سال 2001، رالف لورن همکاری خود را با استیف پایان داد و تولید پوشاک خرس پولو نیز متوقف شد.

در سال 2013، ژاکت خرس پولو به عنوان بخشی از کمپین پرنعمت “Bring it Back” بازگشت. خرس پولو از همان جایی که متوقف شده بود شروع به کار کرد و در سالهای اخیر، در حالی که قیمت سهام رالف لورن افت کرده و فروش آن به شدت سقوط می کند، این شرکت تصمیم گرفته است به مجموعه های محبوب نوستالژیک خود متصل شود. از همه قابل توجه تر، نمونه هایی مانند خرس پولو

خرس‌های پولو هرجا که باشند دوست داشتنی هستند و مکملی اسرار آمیز برای نماد اسب پولو خواهند بود.
جری لاورن می‌گوید: چه کسی می تواند این خرس‌ها را دوست نداشته باشد؟

حالا فکر میکنی polo bear دلخواهِ تو کدوم باشه؟! ‌‎

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.